Projekt "Bieszczady Odnalezione" - otrzymaliśmy dotację na II etap
Dodano: 22 kwietnia 2012
W ciągu najbliższego miesiąca planowane jest zakończenie pierwszego etapu projektu "Bieszczady Odnalezione". Jest to projekt ścieżki historycznej, po nieistniejących już wsiach Zawój, Łuh i Jaworzec (okolice Kalnicy). Wzdłuż wytyczonej trasy spacerowej ustawione będą dwujęzyczne tablice informacyjne opisujące wsie, wskazujące miejsca po dawnych cerkwiach i cmentarzach. Znajdą się tam także fragmenty relacji udzielonych członkom naszego Stowarzyszenia przez osoby przymusowo wysiedlone z tych wsi w czasie akcji „Wisła” w 1947 r.

Tymczasem miło nam poinformować, że po raz drugi otrzymaliśmy środki na kontynuację projektu "Bieszczady odnalezione" w wysokości 4820 zł. Zamierzamy, zgodnie z treścią złożonego wniosku zaimpregnować wykonane przez Nadleśnictwo Cisna ogrodzenia na trzech cmentarzach w Łuhu, Jaworcu i Zawoju, wydać dwujęzyczny folder ścieżki historycznej opracowany przez P. Stanisława Krycińskiego, wykonać i zainstalować 3 do 5 drewnianych cembrowin nad starymi studniami oraz wykonać 3 do 5 studziennych żurawi.
 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „ Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Funduszu Grupy Partnerskiej „Zielone Bieszczady” utworzonego ze środków Gmin: Lutowiska, Olszanica, Ustrzyki Dolne, Zagórz, Solina .