OPP 1%

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic to organizacja powołana w 2003 r. przez mieszkańców i miłośników Bieszczadów. Naszym celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Bieszczadów, w tym tradycyjnego rzemiosła, tradycji kulinarnych i kultury regionalnej.

Dlaczego prosimy o przekazanie 1% Państwa podatku?

Chcemy ocalić od zapomnienia byłych mieszkańców Bieszczadów, ich życie, kulturę, tradycje, dlatego od kilku lat realizujemy projekt ścieżki turystycznej „Bieszczady Odnalezione”. W ostatnim czasie równie mocno staramy się rozwinąć turystykę na biegówkach. Utrzymanie tras wymaga stałych nakładów finansowych.

Ścieżka przywraca pamięci świat, którego już nie ma: wsie, które przestały istnieć, domy z których pozostały tylko piwnice, studnie bez żurawi, ale przede wszystkim ludzi, którzy kiedyś tu żyli i mieszkali. Ścieżka prowadzi przez nieistniejące już wsie Zawój, Łuh i Jaworzec (okolice Kalnicy). Wzdłuż trasy spacerowej ustawione są dwujęzyczne tablice informacyjne opisujące wsie, wskazujące miejsca po dawnych cerkwiach i cmentarzach. Na tablicach znajdują się także fragmenty wspomnień osób przymusowo wysiedlonych z tych wsi podczas akcji „Wisła” w 1947 r.

Zobacz ścieżkę turystyczną „Bieszczady Odnalezione” na mapach Google.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia?

W formularzu podatkowym wypełnij rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” – wpisując tam numer KRS 0000060245. Następnie wpisz kwotę stanowiącą 1% Twojego podatku. To wszystko!

Możesz również skorzystać z programu PITAX. Dane znajdują się poniżej. 

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic, 38-608 Wetlina 71
KRS: 0000060245, organizacja pożytku publicznego

Zarząd Stowarzyszenia składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania. Państwa darowizny stanowią bardzo istotne zasilenie naszego skromnego budżetu.

Z przyjemnością informujemy, że dotychczas dzięki Państwa hojności na konto Stowarzyszenia z tytułu darowizny 1% podatku wpłynęło:
– w roku 2017:  11 007,50 zł
– w roku 2018:  8716, 28zł
– w roku 2019: 11 439,70 zł

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozlicz PIT Online

Pobierz program PIT

Rozliczenie E-PIT zrealizujesz w PITax.pl Łatwe podatki
w ramach współpracy z IWOP.